top of page
03

O NÁS, jak pracujeme.

Jsme specialisté na podnikové poradenství a firemní strategie. Díky tomu,

že se na váš byznys dokážeme podívat jinýma očima, komplexně a inovativně, nastartujeme ho k lepším výsledkům. Nejprve identifikujeme klíčové body vašeho podnikání / projektu a diagnostikujeme stav celé firmy. Následně vám navrhneme řešení na míru. To všechno energicky a s nadšením. 

ROMAN SPÁČIL / CEO

Roman začal s podnikáním v roce 1990, kdy se jako jeden z prvních v ČR zabýval elektronickou notosazbou, tedy vytvářením partitur v elektronické verzi z rukopisů skladatelů. Grafiku a kreativní postupy pak rozvíjel ve velké reklamní agentuře, aby se následně pustil do svého vlastního podnikání.

 

Výsledkem byla úspěšná reklamní agentura Křídla, kterou založil v roce 1996. V rámci jejího fungování se na něj klienti často obraceli i s ne zcela reklamními tématy: především hledali pomoc při umožnění rozvoje a synergií ve svém vlastním byznysu. Proto vznikla spa4biz, která staví na propojení businessu s kreativitou a vytváření udržitelných podnikových strategií za použití inovativních přístupů. Srdcem firmy je pro Romana značka, která musí být v souladu napříč celým firemním spektrem. Dřívější motto „Snaha není výsledek“ zaměnil za oblíbenou otázku „Proč?“ 

 

Kromě toho jsou mu blízké myšlenky Michaela Portera, Martyho Neumeiera a Kenichi Ohmae, který například říká: „Veslovat usilovněji nepomáhá, když loď pluje nesprávným směrem.“

ID_Kristina_edited.jpg

KRISTINA ŠTURMOVÁ

Kristina studuje Projektové řízení inovací na ČVUT v Praze. Během studia načerpala zkušenosti z několika různých oborů, od financí a účetnictví po marketing a díky tomu je schopna propojovat analytické myšlení s kreativitou. Protože se nebojí nových výzev, několik měsíců žila v Austrálii, studovala na univerzitě v Portugalsku a na své poslední výpravě se vydala na půl roku studovat do Asie. Baví jí poznávat nové kultury a z každé si vzít a šířit to nejlepší.

 

Ráda se na problémy dívá z různých úhlů pohledu, snaží se vymanit ze zajetých vzorců a nacházet tak nová řešení pro projekty, které mají smysl.

METODYSE KTERÝMI PRACUJEME

METODA SPARK OF GENIUS

Každý projekt vyžaduje individuální přístup, přesto existuje jádro procesu, na kterém vždy stavíme. Proces naší práce je rozdělen do dvou částí. Real Business Life (dále jen RBL) a Spark of Genius (dále jen SoG).

RBL je racionální část, kde definujeme zdroje, sbíráme potřebné informace a analyzujeme. Poté přichází kreativní část naší práce, do níž vkládáme „jiskru génia“. Ta je obsažena zejména v konceptu a v nově definované značce.

Dále opět nastává fáze RBL, která obsahuje více ekonomických aspektů podniku a nebo projektu. Nastavíme odpovídající strategii, plán a implementujeme nově vytvořenou vizi – tím akcelerujeme váš business.

Prezentace1.jpg
NÁŠ TÝM

TICHÁ POŠTA

Je běžné, že se vize majitele společnosti v průběhu komunikace s ostatními manažery a odděleními  mění, a někdy až do té míry, že prvotní idea majitele dostává naprosto jiný rozměr a informační hodnotu ve srovnání s tím, jak byla vyjádřena na začátku.

Přesně tak, jak je tomu u známé hry na „tichou poštu“.  My umíme těmto zkreslováním informací předcházet. Nejprve umožníme zadavateli ujasnit si vše tak, aby opravdu věděl, co chce a potom jeho myšlenku zavedeme do další komunikace bez kompromisů a změn.

G-KIT to je Garantovaná Konzistence Informačního Toku. Na základě požadavku na velkoprostorové auto nikdy nedostanete zpět velkokapacitní nakladač.

Ticha-posta-V2.png
G_KIT
G_KIT

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. 

KONTAKTUJTE NÁS

PROČ? JAK? CO?

Každý podnik i člověk by měli vědět, co dělá, čím se zabývá, jak to dělá a především proč to dělá. Ne každý podnik si na tyto tři otázky umí odpovědět. Chceme, aby se firmy zamýšlely nad důvodem své existence a tím se znovu a znovu utvrzovaly v tom, za čím jdou, čeho chtějí dosáhnout a jak. Tedy aby naplňovaly svou vizi pomocí strategie a plánu. I my si tyto otázky pokládáme, proto Vám přinášíme odpovědi za spa4biz.

Proč?

Schopnost představivosti, objevování a otevírání nových obzorů se v každodenním byznysu někdy ztrácí. My vám ji ale umíme vrátit. Společně pak dokážeme znovu určit vaší firmě správný směr tak, abyste zase věděli kam a kudy pokračovat a vaše cesta byla co nejpřímější a pokud možno bezpečná.

Jak?

Nejprve identifikujeme klíčové body vašeho podnikání / projektu a diagnostikujeme stav celé firmy. Následně vám navrhneme řešení na míru. To všechno energicky a s nadšením.

Co?

Svým klientům přinášíme inovativní strategická řešení, která jsou aplikovatelná a přinášejí víc, než jeden izolovaný výstup. Vytváříme kreativní firemní strategie a strategické projekty. Jsme specialisté na budování značek.

proč?

jak?

co?

bottom of page